Jesteś tutaj

12-latek najpierw swoją matkę zaatakował siekierą. Teraz młotkiem

  • 12-latek najpierw swoją matkę zaatakował siekierą. Teraz młotkiem
    Fot. pixabay.com

W poniedziałek około godz. 18.00 (tj. 27 marca) 12-letni Paweł z Nowin Wielkich zaatakował swoją matkę młotkiem. Teraz chłopak przebywa w szpitalu psychiatrycznym. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. O sprawie poinformował nas nasz Czytenik.

Schemat działania chłopaka był podobny jak podczas zdarzenia sprzed kilku miesięcy. W grudniu 2016 roku po raz pierwszy Paweł zaatakował swoją matkę, panią Marzenę. Wtedy użył siekiery. Teraz zaatakował młotkiem. - Chłopak zaatakował swoją matkę, po czym wybiegł z domu. Po dwóch godzinach poszukiwań policjanci go znaleźli – mówi st. sierż. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji. Mundurowi zawieźli 11-latka do szpitala psychiatrycznego w Gorzowie Wlkp. Następnie agresywny młodzieniec został przewieziony do Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.

Trudno powiedzieć co postanowi sąd w sprawie chłopaka. W zakładzie poprawczym może zostać umieszczony dopiero po ukończeniu 13-roku życia. Być może do tego czasu będzie przebywał w szpitalu psychiatrycznym. – Będziemy zapoznawać się z tą sprawą. W ramach postępowania opiekuńczego powołamy biegłego, który będzie wszystko ustalał – mówi Arleta Wawrzynkiewicz, sędzia gorzowskiego sądu okręgowego.

Jak ustaliliśmy Paweł jest najstarszym dzieckiem pani Marzeny.  Kobieta ma jeszcze trójkę dzieci. 12-latek jest agresywny i sprawia najwięcej problemów wychowawczych, także w szkole.