Jesteś tutaj

Futsaliści AZS UZ z brązem, kolejne zwycięstwo szczypiornistów

  • Futsaliści AZS UZ z brązem, kolejne zwycięstwo szczypiornistów
    Fot. AZS Uniwersytet Śląski w Katowicach

Futsaliści zielonogórskiego AZS-u w dniach 23-26 lutego w Katowicach rywalizowali w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski. Ze Śląska do Winnego Grodu zawodnicy wrócili z brązowymi medalami!

Turniej w bardzo dobrym stylu rozpoczęli akademicy, którzy w dwóch pierwszych spotkaniach grupowych pewnie wygrali z PWSZ-em Konin (4:0) i Uniwersytetem Ekonomicznym Kraków (5:0). Drugiego dnia zawodnicy z Winnego Grodu zmagania rozpoczęli od remisu z Politechniką Białostocką (3:3). Tym samym zakończyli zmagania grupowe na pierwszym miejscu i bez problemów awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Zielonogórzanie w ćwierćfinale zmierzyli się z akademikami z Katowic, z którymi wygrali 3:1 i byli już w pierwszej czwórce turnieju. Drużyna prowadzona przez Macieja Góreckiego dopiero w półfinale znalazła pogromców. Lepsi w walce o finał okazali się zawodnicy z Gdańska. Reprezentantów Uniwersytetu Zielonogórskiego pozostawała jeszcze walka o brąz. W meczu o medal zielonogórzanie zmierzyli się z przedstawicielami Politechniki Lubelskiej. Lublinianie jednak nie zdołali trafić do bramki AZS-u UZ, natomiast ekipa z Winnego Grodu strzeliła cztery gole, wygrywając 4:0 i zdobywając tym samym brązowe krążki. W finale Uniwersystet Warszawski pokonał Uniwersytet Gdański 1:0. Zielonogórzanie wywalczyli także brąz w klasyfikacji uniwersytetów, co oznacza, że w rezultacie z Katowic zespół z Zielonej Góry wywalczył dwa brązowe medale. Warto przypomnieć, że drużyna prowadzona przez Macieja Góreckiego zdobyła złoto w zeszłym roku. W obecnym sezonie mistrzostwa obronić się nie uda, ale drugi sezon z rzędu zielonogórzanie nie schodzą z podium mistrzostw Polski.

Niestety na ten sam okres wyznaczony został termin rozegrania meczu Pucharu Polski. AZS 26 lutego musiał podjąć w 1/8 finału Gwiazdę Ruda Śląska. Zielonogórzanie dzielnie walczyli, ale nie zdołali pokonać rywali i awansować do ćwierćfinału. We własnej hali ulegli 3:6 i zakończyli tegoroczną przygodę z Pucharem Polski.

Dodatkowo w weekend z zielonogórskich drużyn swój pojedynek rozgrywali tylko piłkarze ręczni. Szczypiorniści AZS UZ we własnej hali zmierzyli się z rezerwami Zagłębia Lubin. Drużyna z Zielonej Góry nie dała szans rywalom, wygrywając 35:21. To osiemnaste z rzędu zwycięstwo akademików w tym sezonie i z kompletem punktów pozostają liderem II ligi.

Wyniki spotkań AMP:

PWSZ Konin - Uniwersytet Zielonogórski 0:4 (0:2)

Uniwersytet Ekonomiczny Kraków - Uniwersytet Zielonogórski 0:5 (0:1)

Uniwersytet Zielonogórski - Politechnika Białostocka 3:3 (2:2)

Uniwersytet Zielonogórski - Uniwersytet Śląski Katowice 3:1 (0:1)

Uniwersytet Zielonogórski - Uniwersytet Gdański 2:4 (0:3)

Uniwersytet Zielonogórski - Politechnika Lubelska 4:0 (0:0)

1/8 Pucharu Polski:

KU AZS UZ Zielona Góra - Gwiazda Ruda Śląska 3:6

Bramki: Karol Haraś 17, Jakub Turowski 20, 36 - Ariel Piasecki 4, Michał Hyży 16, Daniel Jagodziński 29, 30, Piotr Hiszpański 31, Damian Krajanowski 32.

 

Źródło: AZS Uniwersytet Śląski w Katowicach