Jesteś tutaj

III edycja programu Zdrowe Płuca Lubuszan. Przyjdź na badania

  • III edycja programu Zdrowe Płuca Lubuszan. Przyjdź na badania
    Fot. pixabay.com

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. rozpoczął właśnie realizację III edycji programu pn." Program polityki zdrowotnej wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych płuc dla mieszkańców województwa lubuskiego".  Z darmowych badań będą mogli skorzystać palacze w wieku 55-80 lat, którzy palą co najmniej 1 paczkę papierosów dziennie.

Głównym celem programu jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu nowotworów oskrzeli i płuc, wykrycie jak największej liczby nowotworów we wczesnych postaciach oraz zmniejszenie liczby osób palących wśród mieszkańców naszego regionu.

Żeby skorzystać z badań nie jest potrzebne skierowanie. W pakiecie są dwie bezpłatne konsultacje lekarskie-pulmunologiczne i bezpłatna niskodawkowa tomografia komputerowa klatki piersiowej wraz z opisem. Taki zestaw badań pozwala na wykrycie schorzenia układu oddechowego i zmian nowotworowych na bardzo wczesnym etapie, a to daje większe szanse na wyleczenie i powrót do zdrowia i pełni sił.

Już można się rejestrować. Konsultacje odbywają się w Wojewódzkiej Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Walczaka 42. Lekarz przyjmuje w poniedziałek i piątek od godz. 11.00 do 13.00, oraz we wtorek od godz. 15.00 do 18.00.

Na konsultacje i badania można się zapisywać osobiście w Wojewódzkiej Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Walczaka 42 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek od godz. 8.00 do 13.00, we wtorek od godz. 8.00 do 18.00 lub telefonicznie od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 13.00 pod numerem telefonu 95 7331 862.

Badania tomografem komputerowym wykonywane są od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 17.30 w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej WSzW w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. przy ul. Dekerta 1.

Program jest finansowany z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego "

źródło: szpital.gorzow.pl