Jesteś tutaj

Jest przetarg na budowę bazy HEMS w Gorzowie

  • Jest przetarg na budowę bazy HEMS w Gorzowie
    Fot. LPR

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło przetarg na budowę docelowej bazy przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Do 4. października czeka na oferty. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się to zadanie skutecznie zrealizować i zabezpieczymy środki na ten cel. Baza HEMS jest podstawą bezpieczeństwa życia i zdrowia mieszkańców województwa - podkreśla Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Gorzowska baza dla śmigłowca LPR ma być gotowa do końca 2018 roku. Powstanie hangar z zapleczem, płyta przedhangarowa, rampa i torowisko pod przesuwnicę dla śmigłowca a także miejsca postojowe dla śmigłowca. Cały teren bazy LPR będzie podświetlony. Firma, która wygra przetarg wybuduje także stację paliw na paliwo lotnicze z podziemnym zbiornikiem paliwa oraz z dystrybutorem i automatem do tankowania paliwa.

Budowę docelowej bazy LPR w Gorzowie wspólnie sfinansują samorząd województwa lubuskiego oraz miasto Gorzów Wlkp. Ma kosztować około 6. milionów złotych.

Od początku roku śmigłowiec z gorzowskiego LPR wykonał ponad 500 lotów. LPR ogłosiło przetarg na 4 projekty inwestycyjne w Polsce.

Przeczytaj też: Gorzów: Przez pierwszy kwartał śmigłowiec 80 razy leciał ratować ludzkie życie