Jesteś tutaj

To już dwa lata Teatru Kotłownia. Wkrótce rusza kolejny sezon

  • To już dwa lata Teatru Kotłownia. Wkrótce rusza kolejny sezon
    Fot. Maciej Kurłowicz

- To był dopiero drugi, a właściwie pełny pierwszy sezon miejskiej sceny offowej. Ciągle jest progres. Więcej spektakli, więcej publiczności, wieczorów autorskich i wystaw. To był wyjątkowo intensywny i dobry czas – mówi Tomasz Walczak, menager Teatru Kotłownia w Drezdenku.

Właśnie minęły dwa lata działalności drezdeneckiego Teatru Kotłownia. Przez ten czas artyści wystawili 10 premier i odbyło się prawie 50 spektakli. Działa w nim pięcioro aktorów. W grudniu 2016 roku artyści po raz pierwszy wystawili spektakl "Ludki" wg Bboka, w którym wystąpiło czworo aktorów. Teatr Kotłownia był też współorganizatorem I Ogólnopolskiego Festiwalu Literackiego "SŁOWA NA PUSZCZY".

W Teatrze Kotłownia funkcjonuje także inny projekt - "Kotłownia Klub Ludzi Artystycznie Niewyżytych". - Możemy być na prawdę dumni i zadowoleni, bo są czy były w Drezdenku stowarzyszenia lub inicjatywy kulturalne, które nie wychowały sobie kontynuatorów. My z założenia jesteśmy dla wszystkich, a poprzez projekt są z nami młodzi i czują się tu dobrze, czują się ważni i potrzebni – mówi zadowolony Tomasz Walczak.

Artyści ciągle rozszerzają swoją ofertę repertuarową. Przykładem może być zaproszenie teatrów z Torunia i Legnicy. - Nie ma teatru bez widza, a my wyrazów sympatii od naszej publiczności otrzymujemy szalenie dużo i rozszerza się cały czas krąg sympatyków Kotłowni – podkreśla Walczak. Teraz do Teatru Kotłownia przyjeżdżają mieszkańcy Strzelec Krajeńskich, Krzyża, Międzychodu, Gorzowa Wlkp. i Poznania. - Zdarzyła się nam także nominacja w plebiscycie TVP Gorzów Wlkp., czego się absolutnie nie spodziewaliśmy po tak krótkim okresie działania. Dobry rok, dobry sezon, a kolejny zapowiada się jeszcze ciekawiej i z nowymi inicjatywami, więc u nas się dzieje – podsumowuje Tomasz Walczak.

Teatr Kotłownia funkcjonuje w podziemiach kościoła pw. Przemienia Pańskiego w Drezdenku. 28 lipca punktualnie o godzinie 19.00 ruszy kolejny sezon Teatru Kotłownia.