Jesteś tutaj

Lifestyle

Rekordzista świata w nurkowaniu wysokogórskim z nowym wyzwaniem [ROZMOWA]
Rekordzista świata w nurkowaniu wysokogórskim z nowym wyzwaniem

28-letni Marcel Korkuś z Żar został w ubiegłym roku rekordzistą świata w nurkowaniu wysokogórskim. Zanurkował w jeziorze Cazadero znajdującym się na wulkanie Cerro Tipas w Argentynie na wysokości prawie 6000 metrów nad poziomem morza.

Zegary pana Wojciecha mierzą czas… lotów gołębi [ZDJĘCIA]
Zegary pana Wojciecha mierzą czas… lotów gołębi

Wojciech Pasieczny z Witnicy od 11 lat zbiera stare zegary, które mierzą czas przelotów gołębi. W swojej kolekcji ma 320 egzemplarzy. 167 modeli z 12 krajów. To jedyny taki zbiór w Polsce.

Gorzowianie ruszyli by pomóc ofiarom burz i nawałnic [ZDJĘCIA, WIDEO]
Ruszyli pomóc ofiarom burz i nawałnic

Po prostu wsiedli w samochód i pojechali do wioski Parowa i Turowiec (województwo pomorskie) by pomóc mieszkańcom wioski przez którą przeszła nawałnica. - Pojechaliśmy tam z potrzeby pomocy.

Przez dwa miesiące budował podróżnikom rowery amazońskie
Przez dwa miesiące budował podróżnikom rowery amazońskie

- Dawid chciał odbyć eskapadę po Amazonii i zlecił mi wykonanie czegoś na czym przepłyną rzekę. Na początku brał pod uwagę kajaki górskie. Koszt zakupu i transportu okazał się zbyt wysoki.

Gdy artystki zaczynają współpracę to musi być "wow". I to na scenie w Opolu! [WIDEO]
Gdy artystki zaczynają współpracę to musi być "wow". I to na scenie w Opolu!

We wtorek (tj. 28 lutego) w gorzowskim atelier projektantki mody Natalii Ślizowskiej miało miejsce nietypowe spotkanie. Projektantkę odwiedziła Beata Spychalska. Wokalistka, która uczestniczyła w projekcie The Voice of Poland. Artystki podjęły współpracę.

"Ogórek" Sahary nie wytrzymał. Za to kawał świata nim zjechali [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ogórkek" Sahary nie wytrzymał. Za to kawał świata nim zjechali

Z eskapady wrócili w połowie ubiegłego roku. Dopiero teraz zdecydowali się opowiedzieć swoją przygodę. - Łatwiej opowiada mi się o podróżach teraz niż po powrocie.

Bierze ze szrotu felgi samochodowe i… robi niesamowite meble [ZDJĘCIA, WIDEO]
Bierze ze szrotu felgi samochodowe i… robi niesamowite meble

Milena Tyczyńska z Nowogrodu Bobrzańskiego wyszukuje na złomowiskach stare, zniszczone felgi samochodowe i daje im drugie życie. Felgi stają się… futurystycznymi meblami. Chętnych do nabycia tak ekstrawaganckich eksponatów jest coraz więcej.

Singapurczyk beatboxuje hity disco polo! To co robi po prostu powala [WIDEO]
Singapurczyk beatboxuje hity disco polo! To co robi po prostu powala

Dharni pochodzi z Singapuru, ale obecnie mieszka w Warszawie. Polubił skomplikowaną wymowę polskiego języka. Kolejny raz wziął na warsztat hity disco polo. Są to utwory takich wykonawców jak Weekend, Boys i Zenona Martyniuka.

Leżak, krem do opalania i leżakowanie zimą w centrum miasta? Michał znów zaskakuje. Przyjechała policja [WIDEO]
Leżak, krem do opalania i leżakowanie zimą w centrum miasta? Michał znów zaskakuje. Przyjechała policja

17-letni Michał Saturski kolejny raz udowadnia, że ma duże poczucie humoru i lubi zaskakiwać. Najpierw poszedł do marketu w samych majtkach. Teraz postanowił poleżakować nad gorzowskim bulwarem i w centrum miasta, w śniegu przy temperaturze -5 stopni.

Spotkanie z Zygmuntem Marcinkowskim
Spotkanie z Zygmuntem Marcinkowskim

Czy dzieło musi być idealne? Czy ma to dla sztuki kluczowe znaczenie? Najtrafniej na to pytanie odpowiada Ludwig van Beethoven, pisząc: "Prawdziwy artysta nie posiada dumy.