Jesteś tutaj

Lubuskie z medalem na międzynarodowych targach TourSalon 2017

  • Lubuskie z medalem na międzynarodowych targach TourSalon 2017
    Fot. lubuskie.pl

Województwo lubuskie otrzymało medal Acanthus Aureus na targach TOUR SALON 2017 w Poznaniu. To cenne wyróżnienie zostało przyznane za najbardziej sprzyjającą realizację strategii marketingowej.

- Połowa powierzchni naszego województwa to lasy z obszarami cennymi przyrodniczo. Mamy ponad 500 jezior, które kuszą czystością wody. Turystyka to jeden z największych potencjałów, na którym opieramy nasz rozwój - mówi Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Poznańskie międzynarodowe targi turystyczne rozpoczęły się w piątek 17 lutego. W targowej hali nasz region promował swoje największe walory - bogactwo jezior oraz aktywności nad wodą. W tym miedzy innymi wędkarstwo, kajakarstwo, windsurfing oraz nurkowanie.

Na lubuskim stoisku znalazły się także akcesoria przygotowane przez gminę Strzelce Krajeńskie. Promowano sprzęt do nurkowania i windsurfingu. - W tym roku w sposób szczególny promowaliśmy jedno z największych kąpielisk w naszym regionie - jezioro Lipie w Długiem. Chcemy zachęcać w każdym miejscu turystów, by odwiedzali naszą gminę. Takie targi dają taka możliwość - mówi Mateusz Feder, burmistrz Strzelec Krajeńskich. Ponadto były zdjęcia lubuskich jezior. Oprócz gminy Strzelce Krajeńskie zaprezentowała się gmina Łagów.