Jesteś tutaj

Mistrz, mistrz, Stelmet mistrz!

• Fot: Łukasz Forysiak

Mistrzostwo Polski pozostaje w Zielonej Górze! Stelmet w serii finałowej pokonał Polski Cukier Toruń 4:1 i obronił mistrzowski tytuł. MVP finałów został James Florence.

Po czwartkowym zwycięstwie w Toruniu zawodnicy z Zielonej Góry prowadzili 3:1 i mieli mecz u siebie. To była doskonała okazja, aby zakończyć serię i świętować mistrzostwo we własnej hali. Jednak nie zawsze ten plan jest taki prosty. Od początku skuteczniejsi byli goście z Torunia, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 28:21. Ekipa z Grodu Kopernika po 12 minutach gry prowadziła już 35:23 i wydawało się, że zepsuje zielonogórzanom świętowanie. A przynajmniej przeniesie je w czasie. Po pierwszej połowie Polski Cukier wygrywał 47:29 i gracze Stelmetu mieli trudne zadanie do wykonania, aby zakończyć serię tego dnia.

Jednak gospodarze nie odpuszczali. Po przerwie coraz więcej punktów zaczęło przybywać po stronie miejscowych. Goście jednak nadal byli skuteczni i ta różnica nie malała aż tak szybko, jakby Stelmet chciał. Przed decydującą kwartą było 56:67. Goście byli bliscy wygrania i przedłużenia serii chociaż o jedno spotkanie. Tę ostatnią część bardzo mocno zaczęli gracze z Zielonej Góry. Trójki Florencea, Kelatiego, Koszarka i po niespełna dwóch minutach było już tylko 65:69. Po chwili z dystansu trafił Perka, ale w połowie kwarty mieliśmy remis (72:72). Na prowadzenie Stelmet wyszedł dopiero na trzy i pół minuty przed końcem meczu, ale z tego prowadzenia nie cieszył się zbyt długo. Jednak ponownie zielonogórzanie trafiali z dystansu. Najpierw Moore, a chwilę później Koszarek i było już 82:79 dla gospodarzy. A na zegarze półtorej minuty do końca. Kolejne "oczka" dorzucają Dragicevic i Koszarek i robi się 86:79 na 20 sekund przed ostatnią syreną. Gościom z Torunia już tej straty nie udało się odrobić. Stelmet zwyciężył 88:82 i został mistrzem Polski!

MVP meczów finałowych został wybrany James Florence.

Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 88:82 (21:28, 8:19, 27:20, 32:15)

Stelmet: Kelati 19, Moore 15, Koszarek 13, Zamojski 12, Dragicevic 11, Florence 10, Gruszecki 6, Hrycaniuk 2, Matczak, Mokros po 0.

Polski Cukier: Skific 18, Trotter 14, Mbodj 13, Perka 11, Diduszko 10, Weaver 9, Wiśniewski 7, Śnieg, Sulima, Sanduł po 0.

W serii do czterech wygranych zwyciężył Stelmet 4:1.