Jesteś tutaj

Ogólniak we Wschowie dostał drukarkę 3D [WIDEO]

  • Ogólniak we Wschowie dostał drukarkę 3D
    Fot. Ziemia Wschowska

Liceum Ogólnokształcące i. T. Zana bierze udział w projekcie "Technologicznie gotowi". Zajęcia prowadzone są przez Erwina Garbarczyka z Fundacji Fucco. 1 marca w ramach projektu szkoła otrzymała od starostwa drukarkę 3D.

- Jest to w zasadzie wstęp do cyklu takich projektów. Pierwszy, realizowany temat, to druk 3D, czyli druk trójwymiarowy. Wymaga to specjalnej drukarki, ale również umiejętności projektowania obiektów w specjalnych programach graficznych – tłumaczy - tłumaczy Krzysztof Grabka, nauczyciel informatyki i szkolny koordynator projektu.

Uczestnictwo w projekcie umożliwiło uczniom korzystanie w drukarki 3D, ale też dzięki temu placówka wzbogaciła się w urządzenie. - Dofinansowaliśmy zakup drukarki w kwocie 2,5 tys. zł. Warto dodać, że gdybyśmy chcieli ją zakupić, nie uczestnicząc w projekcie, to cena takiej drukarki wyniosłaby około 8 tys. zł. – podkreśla Wojciech Kuryłło wicestarosta powiatu wschowskiego.

To czy projekt będzie rozwijany zależne jest od tego w jaki sposób uczniowie będą korzystać z drukarki 3D, a także jaką wiedzę nabędą w tym zakresie. - Jeżeli przejdziemy do kolejnych etapów projektu, np. związanych z hologramami, to wspólnymi siłami sprzęt będziemy mogli sobie wydrukować lub przynajmniej jego część – informuje Erwin Garbarczyk.