Jesteś tutaj

SECO/WARWICK będzie dostarczał technologię do produkcji najpotężniejszego pojazdu na świecie

  • SECO/WARWICK będzie dostarczał technologię do produkcji najpotężniejszego pojazdu na świecie
    Fot. SECO/WARWICK

BIEŁAZ, białoruski producent  ciężkich pojazdów specjalnego przeznaczenia, wybrał system SECO/WARWICK do obróbki cieplnej metali.

Świebodziński SECO/WARWICK dostarczy do OJSC BIEŁAZ urządzenia do obróbki cieplnej pierścieni łożysk na bazie pieców z trzonem rolkowym. Całość technologii dostarczona będzie do końca 2017 roku.

BIEŁAZ to producent  ciężkich pojazdów specjalnego przeznaczenia, wybrał system SECO/WARWICK do obróbki cieplnej metali. Białoruski gigant produkuje olbrzymie wywrotki, wykorzystywane do przewozu ładunków w kopalniach odkrywkowych. Wśród niej wyróżnia się  kultowy model 75710, tj. największy samochód ciężarowy świata o ładowności do 450 ton.

- BIEŁAZ będąc producentem najpotężniejszych pojazdów na świecie, pracujących w najtrudniejszych warunkach terenowych,  musi gwarantować niezawodność i długowieczność maszyn. Zatem wysokiej klasy materiały i podzespoły wykorzystywane w produkcji pojazdów to przede wszystkim jakość. Jesteśmy zadowoleni, że znaleźliśmy rozwiązanie i partnera spełniającego nasze specyficzne i wysokie wymagania dotyczące jakości produktów i tym samym materiałów wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym. Zakup technologii od tak doświadczonego partnera jakim jest SECO/WARWICK to krok ku realizacji tych wymagań - mówi przedstawiciel firmy BIEŁAZ.

Współpracę z numerem jeden producentów wysokotonażowych wywrotek, SECO/WARWICK nawiązał już kilka lat temu oddając do użytku agregat przepychowy do ulepszania cieplnego odkuwek. Wozidła marki BIEŁAZ, bo tak nazywany jest ten rodzaj wywrotek produkcji BIEŁAZ wykorzystywane są do przewozu ładunku w warunkach pracy w wielkich dołach w kopalniach odkrywkowych gdzie temperatura może wynieść od -50 do plus 50 st. Celsjusza.  W konsekwencji każdy element, z którego składa się pojazd musi być materiałem o doskonałych parametrach technicznych.

- SECO/WARWICK jest pionierem nowoczesnych technologii do obróbki cieplnej metali. Innowacyjna konstrukcja kompleksu technologicznego SECO/WARWICK do hartowania wielkogabarytowych pierścieni łożyskowych, w którą zostanie wyposażony BIEŁAZ, pozwoli uzyskać najwyższe parametry wytrzymałościowe, strukturalne i geometryczne obrabianych detali oraz zapewni powtarzalność tych rezultatów - mówi Jarosław Talerzak, wiceprezes Segmentu Thermal w SECO/WARWICK.

O BIEŁAZIE

Białoruska fabryka samochodowa powstała w 1948 roku. Od 1960 roku były tu konstruowane i produkowane wywrotki do odkrywania i wydobywania minerałów metodą odkrywkową. W całej historii przedsiębiorstwa wypuszczono ponad 500 różnych modyfikacji wywrotek odkrywkowych i maszyn o przeznaczeniu specjalistycznym, zmontowano 146 tysięcy jednostek maszyn, które dostarczono do 72 krajów świata. Dzisiaj tylko linia produktowa wywrotek odkrywkowych o nośności od 30 do 450 ton liczy 13 serii, w skład których wchodzi prawie 50 modeli wywrotek w najróżniejszych wariantach wykonania. Każdego roku OJSC BIEŁAZ aktualizuje jedną trzecią gamy swojej linii produktowej poprzez udoskonalanie systemów i podzespołów wypuszczanych seryjnie pojazdów i tworzenie maszyn nowej generacji.