Jesteś tutaj

Siostry kręcą lody na brązowy medal Polski. Ich kawiarenka spłonęła. Podpalenie?

  • Siostry kręcą lody na brązowy medal Polski. Ich kawiarenka spłonęła. Podpalenie?
    Fot. Martyna Saj

Do pożaru doszło dzisiaj (tj. 17 czerwca) w nocy. Mała kawiarenka w Pniewie doszczętnie spłonęła. - Wykluczamy względy techniczne, jesteśmy w toku wyjaśniania sprawy- mówi Martyna Saj- córka właściciela kawiarenki.

Kawiarenka rozpoczęła swoją działalność 19 maja. Tuż przy Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym otworzyła ją Paulina i Martyna Saj. Siostry sprzedawały w niej swoje lody. Nie byle jakie, bo ze swoim wyrobem zajęły trzecie miejsce na prestiżowych Mistrzostwach Polski w Lodziarstwie. Wyróżnienie otrzymały w marcu na Expo Sweet 2017. Tuż po sukcesie siostry postanowiły otworzyć kawiarenkę. Mieszkają w Wysokiej koło Pniewa i dlatego chciały mieć swój pierwszy lokal w rodzinnych stronach. – W lokalu podawaliśmy gościom nasze oryginalne lody, kawę i napoje. Same wykonałyśmy wystrój, zrobiłyśmy nawet stoliki i krzesła. Chciałyśmy stworzyć taki wyjątkowy klimat. Dużo nam pomógł tata i mój chłopak. Najbardziej jest nam żal pracy, którą w to wszystko włożyliśmy – mówi Paulina Saj.

Sprawą zajęła się policja. Śledczy sprawdzają okoliczności zdarzenia. Siostry jednak się nie poddają. - Kawiarenkę w Pniewie odbudujemy od razu. Wkrótce otworzymy kolejne - dodaje Martyna Saj. Lokale powstaną w kilku lubuskich miastach.