Jesteś tutaj

Stal po dogrywce odpada z Pucharu Polski

  • Stal po dogrywce odpada z Pucharu Polski
    Fot. Tomasz Wrąbel

We wtorek piłkarze ręczni Kancelarii Andrysiak Stali Gorzów grali w Olsztynie z miejscową Warmią Traveland w 1/8 Pucharu Polski. Minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy awansowali do ćwierćfinału.

Oba zespoły grają w I lidze, a na dodatek w tej samej grupie. I w rozgrywkach ligowych rozegrali już obydwa spotkania między sobą. W Olsztynie padł remis 22:22, a w rewanżu lepsi byli żółto-niebiescy, którzy wygrali 23:19. Biorąc pod uwagę te mecze, to ciężko było wskazać jednoznacznie faworyta pucharowego pojedynku. Szczególnie, że gorzowianie do Olsztyna wyjechali wczesnym rankiem i można było się spodziewać, że w początkowej fazie meczu udzieli im się zmęczenie. Tak jednak nie było. Stal rozpoczęła bój o najlepszą ósemkę Pucharu Polski w dobrym stylu. Warmia miała problemy ze skutecznością, co wykorzystali gorzowianie. Żółto-niebiescy przegrywali 3:4, ale rzucili kolejnych dziewięć bramek i wyszli na prowadzenie 12:4. Wydawało się, że kwestia zwycięstwa będzie już tylko formalnością. Jednak jeszcze przed przerwą miejscowi zdołali nieco zmniejszyć tę różnicę. Oba zespoły zeszły do szatni przy stanie 13:17.

Ze strony gospodarzy dobrze prezentowali się Malewski, Pakulski, Dzieniszewski i Fugiel. I to właśnie po bramce Dzieniszewskiego w 40. minucie było już 20:20. Wtedy to Warmia przejęła inicjatywę. Olsztynianie w końcówce prowadzili już nawet 28:26. Bartosz Starzyński dał jednak gorzowianom remis (29:29) i szansę na zwycięstwo w dogrywce. W tej jednak żółto-niebieskim długa podróż dała się we znaki, choć przez chwilę byli nawet na prowadzeniu. Lepsi w tym fragmencie byli gospodarze, choć Stal miała jeszcze ostatnią akcję. Stanisław Gębala został jednak zatrzymany faulem, a z rzutu wolnego gorzowianom nie udało się zdobyć bramki i to minimalnie zwyciężyła Warmia, która awansowała do ćwierćfinału. Stal kończy tegoroczną przygodę z Pucharem Polski na 1/8.

Warmia Traveland Olsztyn - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 33:32 (29:29, 13:17)

Warmia: Gawryś, Zareta - Malewski 9, Pakulski 7, Dzieniszewski 6, Fugiel 5, Królik 2, Dzido 2, Krawczyk 1, Sikorski 1.

Karne: 3/3

Kary: 10 min. (Fugiel - 6 min., Dworaczek, Krawczyk - po 2 min.)

Czerwona kartka: Fugiel (za trzy kary)

Stal: Marciniak, Nowicki - Kryszeń 7, Starzyński 7, Gębala 5, Serpina 4, Stupiński 3, Turkowski 3, Bekisz 1, Droździk 1, Kłak 1.

Karne: 4/6

Kary: 10 min. (Droździk - 6 min., Gębala, Serpina - po 2 min.)

Czerwona kartka: Droździk (za trzy kary)