Jesteś tutaj

Stelmet ograł Stal i prowadzi!

• Fot: Łukasz Forysiak
Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra wygrali pierwszy mecz półfinałowy 94:88 i w serii do trzech zwycięstw prowadzą 1:0 ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Serię półfinałową dobrze rozpoczęli mistrzowie Polski. Gospodarze prowadzili po kilku akcjach już 8:0. W połowie inauguracyjnej kwarty było jednak tylko 10:8 dla Stelmetu, a na półtorej minuty przed jej końcem na prowadzenie wyszli goście z Ostrowa Wielkopolskiego (17:15). Ostatecznie pierwsze dziesięć minut wygrali zielonogórzanie 21:17. Po trzech minutach drugiej ćwiartki było 31:24, ale kolejne minuty lepiej rozgrywali goście i na trzy minuty przed przerwą to oni prowadzili 37:34. Jednak końcówka znowu należała do ekipy z Winnego Grodu i oba zespoły zeszły do szatni przy stanie 45:40.

Po przerwie gospodarze ponownie powiększyli przewagę i z minuty na minutę wydawało się, że ich zwycięstwo jest niezagrożone. Przed decydującą kwartą było już 69:50 dla Stelmetu. W ostatnich dziesięciu minutach goście z Ostrowa Wielkopolskiego rzucili się w pogoń. Jednak 19 punktów różnicy ciężko odrobić w tak krótkim czasie. Trudne nie oznacza jednak niemożliwego. Szaleńcza pogoń mogła przynieść zamierzony efekt. Na 25 sekund przed końcem po trafieniu Szewczyka było już tylko 89:86. Gospodarze nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i zbliżyli się o krok do wielkiego finału.

Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 94:88 (21:17, 24:23, 24:10, 25:38)
Stelmet: Florence 21, Dragicevic 18, Djurisic 15, Koszarek 13, Kelati 7, Zamojski 6, Hrycaniuk 5, Matczak 4, Gruszecki 3, Moore 2, Mokros 0.
Stal: Szewczyk 18, King 15, Kostrzewski 13, Carter 12, Chanas 9, Johnson 8, Ochońko 8, Nikołow 5, Tomaszek 0, Kaczmarzyk 0.