Jesteś tutaj

Stelmet w finale!

• Fot: Łukasz Forysiak (archiwum)
Mistrzowie Polski staną przed szansą obrony tytułu! Po zaciętej serii Stelmet wywalczył awans do finału. Zielonogórzanie wygrali 3:2 ze Stalą Ostrów.

Było 2:0 dla Stelmetu po meczach we własnej hali, była piłka w górze na zakończenie serii w Ostrowie Wielkopolskim. Tego zielonogórzanie nie wykorzystali i obie drużyny musiały wrócić do Winnego Grodu, aby rozstrzygnąć kto zagra o złoto.

Początek był lepszy w wykonaniu gości, którzy prowadzili nawet 14:9. Końcówka inauguracyjnej partii należała jednak do miejscowych. Stelmet odnalazł swój rytm gry, zaczął trafiać i po 10 minutach prowadził 26:16. Drugą ćwiartkę także lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy odrobili większą część strat i zrobiło się 26:23. Mistrzowie Polski jednak ponownie starali się kontrolować przebieg spotkania i na przerwę drużyny zeszły przy stanie 47:42.

Kolejna kwarta i kolejny raz lepiej w nią weszli goście z Ostrowa Wielkopolskiego. Przyjezdni przez chwilę nawet prowadzili (52:51), choć to prowadzenie nie trwało długo. Serią punktów popisali się gospodarze, którzy odskoczyli (61:52). W końcówce tej części jeszcze raz podgonili ostrowianie i przed decydującą kwartą było tylko 68:65. W niej jednak istniał tylko Stelmet. Miejscowi zagrali koncertowo - wygrali ćwiartkę 27:6 i z bezpieczną przewagą zwyciężyli także w całym spotkaniu. Tym samym zielonogórzanie wywalczyli miejsce w finale, w którym zmierzą się z Polskim Cukrem Toruń.

Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 95:71 (26:16, 21:26, 21:23, 27:6)
Stelmet: Moore 21, Hrycaniuk 15, Zamojski 13, Florence 12, Kelati 11, Dragicevic 8, Koszarek 7, Djurisic 4, Mokros 2, Gruszecki 2.
Stal: Carter 17, Johnson 10, King 10, Majewski 8, Szewczyk 7, Nikołow 5, Chanas 5, Kostrzewski 5, Tomaszek 4, Zębski 0, Ochońko 0.