Jesteś tutaj

Szantażował kobietę i zmuszał do wykonywania czynności seksualnych przed kamerą internetową

  • Szantażował kobietę i zmuszał do wykonywania czynności seksualnych przed kamerą internetową
    Fot. pixabay.com

22-latek groził kobiecie, że upubliczni jej zdjęcia w bieliźnie oraz toples. Poprzez szantaż próbował zmusić ją do rozbierania się i wykonywania czynności seksualnych przed kamerą internetową. Teraz mężczyźnie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 22 września 2016 roku w Zielonej Górze. - Kobieta poznała oskarżonego za pośrednictwem strony internetowej, na której zamieszcza się zdjęcia. W trakcie tej znajomości wysłała 22-letniemu mężczyźnie swoje fotografie w bieliźnie i toples, na podany przez niego numer telefon – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

22-latek podczas kontaktu internetowego podawał się za wojskowego z pobliskiej miejscowości. Gdy kobieta zorientowała się, że to oszustwo, postanowiła zerwać znajomość. Wtedy mężczyzna zaczął szantażować poszkodowaną. Poinformował ją, że usunie zdjęcia, ale pod pewnym warunkiem. W zamian za to kobieta miała rozebrać się i wykonywać określone czynności seksualne przed kamerą. O zdarzeniu kobieta zawiadomiła policję. - Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia negujące wersję pokrzywdzonej. Zebrany materiał dowodowy w sprawie jednak potwierdził zeznania kobiety – informuje Fąfera.

Za tego rodzaju czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.