Jesteś tutaj

Szpital w Świebodzinie ma już lotnisko dla śmigłowców. Zakupiono też nowy sprzęt medyczny

  • Szpital w Świebodzinie ma już lotnisko dla śmigłowców. Zakupiono też nowy sprzęt medyczny
    Fot. Nowy Szpital w Świebodzinie

Szpital w Świebodzinie ma już lotnisko dla śmigłowców. Placówka ma też nowy sprzęt do zabiegów laparoskopowych. To umożliwi wykonywanie więcej operacji chirurgicznych i ginekologicznych.

- Większość operacji w naszym szpitalu wykonuje się metodą laparoskopową. Zdecydowaliśmy się na wymianę dotychczas używanego sprzętu, ponieważ chcemy zwiększać liczbę tych zabiegów i w ten sposób skrócić czas oczekiwania pacjentów – tłumaczy Wiesława Cieplicka, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie. 

Nowy sprzęt medyczny to kolumna hitseroskopowo – laparoskopowa. Już jest wykorzystywana do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych przy schorzeniach  ginekologicznych czy chirurgicznych. - Dla pacjentów najważniejsze jest to, że operacje wykonywane przy użyciu tego typu  sprzętu są zabiegami małoinwazyjnymi, bardzo rzadko występują po nich powikłania i czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku klasycznych operacji chirurgicznych czy ginekologicznych – informuje Marta Pióro, rzecznik prasowy grupy Nowy Szpital. Zakupiony zestaw zawiera monitor medyczny, diody Led, system kamer HD, który umożliwia wyświetlanie operowanych narządów na monitorze.

W ubiegłym roku na sprzęt medyczny w szpitalu w Świebodzinie wydano 678 tys. Oprócz kolumny laparoskopowej szpital kupił 2 nowe aparaty USG: jeden do pracowni diagnostyki obrazowej, drugi na salę porodową. Duża część ubiegłorocznych zakupów to także sprzęt komputerowy, ponieważ placówka przygotowuje się do wdrożenia programu informatycznego, który umożliwi prowadzenie dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej. 

Przyszpitalne lotnisko czeka tylko na wpis do Krajowego Rejestru Lądowisk. - Mam nadzieję, że pierwsze śmigłowce sanitarne będą lądować jeszcze w pierwszym kwartale tego roku - mówi Wiesława Cieplicka. Koszt budowy to około 1,8 mln zł.