Jesteś tutaj

Szpital w Gorzowie z dużym zastrzykiem finansowym i partnerem z Niemiec

  • Szpital w Gorzowie z dużym zastrzykiem finansowym i partnerem z Niemiec
    Fot. WSW w Gorzowie Wlkp.

W środę (tj. 6 września) w Poczdamie zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. "Polsko- Niemieckie Forum Ginekologiczne". Gorzowska lecznica realizuje projekt wspólnie ze szpitalem Markisch-Oderland w Strausbergu. Komitet Monitorujący przyznał placówkom dofinansowanie w wysokości ponad miliona euro. Do Gorzowa trafi połowa tej kwoty.

- Projekt dotyczy szkoleń, wymiany doświadczeń i zakupu sprzętu w zakresie ginekologii i położnictwa, tak, by pacjentki miały gwarancję bezpieczeństwa, a opieka medyczna była na porównywalnym poziomie. Szpitale, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i urządzeń, w tym także usługi live stream czyli bezpośredniego przekazywania obrazu z sali badań czy operacyjnej w dowolne miejsce na świecie, będą rozwijały i wykorzystywały możliwości badań na odległość - informuje Agnieszka Wiśniewska z WSW w Gorzowie Wlkp.

Dzięki temu projektowi szpital gorzowski ma zyskać dodatkowe wyposażenie. Sale operacyjne w wielofunkcyjny stół operacyjny, oświetlenie LED wraz z kamerą do przekazywania i rejestracji obrazu operacji, 12 specjalistycznych łóżek pooperacyjnych oraz urządzenia do wykonywania laparoskopii i histeroskopii, a także wideokolposkop, aparat USG z opcją Color Doppler 3D/4D, narzędzia do operacji specjalistycznych oraz siatki pp do uroginekologii i rekonstrukcji dna miednicy.

Projekt zakłada też spotkania kadry lekarskiej, koordynatorów medycznych, kadry zarządzającej i administracyjnej, kadry pielęgniarskiej, kierowników  projektu oraz konferencje naukowe po obu stronach granicy. Ponadto lekarze z obu placówek mają wspólnie przeprowadzić ponad 100 zabiegów operacyjnych. 

Projekt ma się zakończyć z końcem 2018 roku.