Jesteś tutaj

Wiadomości - Słubice

Owsiak przed sądem Poszło o Woodstock

Owsiak przed sądem Poszło o Woodstock

- Dostałem zawiadomienie, że akta mojej sprawy wraz z wnioskiem o ukaranie zostały przesłany do Sądu Rejonowego w Słubicach. Podpisał insp. Stanisław Panek, komendant policji w Gorzowie Wlkp. - tak swoje wystąpienie na blogu rozpoczyna Jerzy Owsiak.

Kierowcy zapłacą 9 zł za godzinę parkowania?

Kierowcy zapłacą 9 zł za godzinę parkowania?

Ministerstwo Rozwoju chce by kierowcy w dużych miastach płacili nawet do 9,00 zł. za godzinę parkowania. - Przewidujemy, że wejście w życie ustawy nastąpi na początku 2018 roku. Projekt ustawy jest po konsultacjach publicznych i uzgodnieniach międzyresortowych - informuje Aleksandra Serkowska z Departamentu Komunikacji Ministerstwa Rozwoju.

Gorzowianie ruszyli by pomóc ofiarom burz i nawałnic [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ruszyli pomóc ofiarom burz i nawałnic

Po prostu wsiedli w samochód i pojechali do wioski Parowa i Turowiec (województwo pomorskie) by pomóc mieszkańcom wioski przez którą przeszła nawałnica. - Pojechaliśmy tam z potrzeby pomocy. Nie mogliśmy tak bezczynnie siedzieć w domu i przyglądać się ludzkiej tragedii - mówi Dominik Kulbacki z Gorzowa Wlkp.

NIK: brakuje koordynacji działań ratowniczych na autostradach

NIK: brakuje koordynacji działań ratowniczych na autostradach

W 2016 r. na autostradach i drogach ekspresowych było pięć razy więcej wypadków niż ogólnie na drogach publicznych. Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że wciąż brak jednego, centralnego organu koordynującego działania jednostek ratownictwa medycznego. To ma utrudniać i spowalniać działania służb.

Lubuskie firmy eksportują coraz więcej

Lubuskie firmy eksportują coraz więcej

Okazuje się, że lubuskim hitem eksportowym jest produkcja konstrukcji metalowych. Lubuskie eksportuje do 140 krajów świata. W 2016 roku wartość eksportu wyniosła 6,25 mld euro. Sześć lat temu była na poziomie 3,53 mld euro.

Spłonęły dwa budynki skansenu pod Cybinką [ZDJĘCIA]

Spłonęły dwa budynki skansenu pod Cybinką

W nocnym pożarze w Białkowie spłonęły dwa budynki Towarzystwa Miłośników Polesia i Białkowa. Pokryte strzechą domy całkowicie się spaliły. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strażacy otrzymali zgłoszenie chwilę po godzinie 1.00 w nocy. Łunę ognia widać było z kilku kilometrów.

Cenne znalezisko po bitwie pod Kunowicami [ZDJĘCIA]

Cenne znalezisko po bitwie pod Kunowicami

Tak zwany zrzut pobitewny. Czyli 29 przedmiotów pochodzących z umundurowania żołnierzy pruskich i rosyjskich. To pozostałości z bitwy pod Kunowicami, z 12 sierpnia 1759 roku. Takie cenne znaleziska odkrył na byłym polu walki profesor Grzegorz Podruczny z UAM z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach. - To bardzo wartościowe odkrycie.

Uwaga słubiczanie! Problemy drogowe [WIDEO]

Uwaga słubiczanie! Problemy drogowe

Od dzisiaj (tj. 15 czerwca) kierowcy udający się do Frankfurtu muszą liczyć się z utrudnieniami. Z powodu remontu na głównym skrzyżowaniu po stronie niemieckiej zmieniona została organizacja ruchu.

Trabanty zjechały do Słubic na zlot [ZDJĘCIA, WIDEO]

Trabanty zjechały do Słubic na zlot

Okazuje się, że miłośników trabantów nie brakuje. W sobotę (tj. 10 czerwca) do Słubic na pierwszy polsko-niemiecki zlot trabantów przyjechali miłośnicy tych pojazdów z całej Polski, a także z Niemiec.

Strony