Jesteś tutaj

Wiadomości - Strzelce Krajeńskie

To już dwa lata Teatru Kotłownia. Wkrótce rusza kolejny sezon

To już dwa lata Teatru Kotłownia. Wkrótce rusza kolejny sezon

- To był dopiero drugi, a właściwie pełny pierwszy sezon miejskiej sceny offowej. Ciągle jest progres. Więcej spektakli, więcej publiczności, wieczorów autorskich i wystaw. To był wyjątkowo intensywny i dobry czas – mówi Tomasz Walczak, menager Teatru Kotłownia w Drezdenku.

Takie fury tylko w Mierzęcinie na zlocie zabytkowych aut [ZDJĘCIA, WIDEO]

Takie fury tylko w Mierzęcinie na zlocie zabytkowych aut

Od czwartku do niedzieli (tj. w dniach 8-11 czerwca) w Pałacu Mierzęcin odbywała się piąta edycja Zlotu Samochodów Zabytkowych Classica Mierzęcin. - Oldsmobile idealnie wpisały się także w pałacowy charakter. Wśród samochodów, które do nas przyjeżdżają kilka stanowi unikaty na skalę światową i europejską.

Strażacy z Drezdenka uratowali tonącego konia [ZDJĘCIA]

Strażacy z Drezdenka uratowali tonącego konia

We wtorek (tj. 14 marca) o godz. 16.30 strażacy ochotnicy z Drezdenka otrzymali zgłoszenie o uwięzionym w rzece Drawie koniu, w miejscowości Drawiny. Natychmiast pojechali na miejsce i po krótkiej akcji ratowniczej wydobyli wycieńczone zwierzę na brzeg.

Czy strzelnice sportowe powstaną podobnie jak Orliki? Takie plany ma rząd

Czy strzelnice sportowe powstaną podobnie jak Orliki? Takie plany ma rząd

Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Obrony Narodowej rozważa stworzenie programu upowszechniającego strzelectwo sportowe w Polsce. Jednym z jego elementów miałaby być sieć tanich, ogólnodostępnych strzelnic sportowych. Miałyby one powstać na terenie całego kraju.

Szpital w Drezdenku ma już nowy sprzęt od WOŚP

Szpital w Drezdenku ma już nowy sprzęt od WOŚP

Nie minęły jeszcze dwa miesiące od Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a do Szpitala Powiatowego w Drezdenku trafił pierwszy sprzęt z czerwonym sercem od fundacji Jurka Owsiaka. Nowy nabytek wyposażył szpitalny Oddział Dziecięcy. Jak obliczają pracownicy medyczni placówki, otrzymany dar jest wart jakieś kilkunastu tysięcy złotych.

Zostań dziennikarzem. Dołącz do Magazynu Lubuskiego

Zostań dziennikarzem. Dołącz do Magazynu Lubuskiego

Interesuje Cię sport, polityka, kultura, a może wydarzenia dnia codziennego? Chciałbyś poczuć to wszystko od środka i pisać ciekawe teksty? Masz właśnie taką okazję, bo czekamy właśnie na Ciebie! Jeżeli czujesz, że mogłabyś/mógłbyś sprawdzić się jako dziennikarz naszego serwisu, to zapraszamy do składania zgłoszeń!

Strony