Jesteś tutaj

Wiadomości - Strzelce Krajeńskie

Owsiak przed sądem Poszło o Woodstock

Owsiak przed sądem Poszło o Woodstock

- Dostałem zawiadomienie, że akta mojej sprawy wraz z wnioskiem o ukaranie zostały przesłany do Sądu Rejonowego w Słubicach. Podpisał insp. Stanisław Panek, komendant policji w Gorzowie Wlkp. - tak swoje wystąpienie na blogu rozpoczyna Jerzy Owsiak.

Kierowcy zapłacą 9 zł za godzinę parkowania?

Kierowcy zapłacą 9 zł za godzinę parkowania?

Ministerstwo Rozwoju chce by kierowcy w dużych miastach płacili nawet do 9,00 zł. za godzinę parkowania. - Przewidujemy, że wejście w życie ustawy nastąpi na początku 2018 roku. Projekt ustawy jest po konsultacjach publicznych i uzgodnieniach międzyresortowych - informuje Aleksandra Serkowska z Departamentu Komunikacji Ministerstwa Rozwoju.

Gorzowianie ruszyli by pomóc ofiarom burz i nawałnic [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ruszyli pomóc ofiarom burz i nawałnic

Po prostu wsiedli w samochód i pojechali do wioski Parowa i Turowiec (województwo pomorskie) by pomóc mieszkańcom wioski przez którą przeszła nawałnica. - Pojechaliśmy tam z potrzeby pomocy. Nie mogliśmy tak bezczynnie siedzieć w domu i przyglądać się ludzkiej tragedii - mówi Dominik Kulbacki z Gorzowa Wlkp.

NIK: brakuje koordynacji działań ratowniczych na autostradach

NIK: brakuje koordynacji działań ratowniczych na autostradach

W 2016 r. na autostradach i drogach ekspresowych było pięć razy więcej wypadków niż ogólnie na drogach publicznych. Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że wciąż brak jednego, centralnego organu koordynującego działania jednostek ratownictwa medycznego. To ma utrudniać i spowalniać działania służb.

Lubuskie firmy eksportują coraz więcej

Lubuskie firmy eksportują coraz więcej

Okazuje się, że lubuskim hitem eksportowym jest produkcja konstrukcji metalowych. Lubuskie eksportuje do 140 krajów świata. W 2016 roku wartość eksportu wyniosła 6,25 mld euro. Sześć lat temu była na poziomie 3,53 mld euro.

To już dwa lata Teatru Kotłownia. Wkrótce rusza kolejny sezon

To już dwa lata Teatru Kotłownia. Wkrótce rusza kolejny sezon

- To był dopiero drugi, a właściwie pełny pierwszy sezon miejskiej sceny offowej. Ciągle jest progres. Więcej spektakli, więcej publiczności, wieczorów autorskich i wystaw. To był wyjątkowo intensywny i dobry czas – mówi Tomasz Walczak, menager Teatru Kotłownia w Drezdenku.

Takie fury tylko w Mierzęcinie na zlocie zabytkowych aut [ZDJĘCIA, WIDEO]

Takie fury tylko w Mierzęcinie na zlocie zabytkowych aut

Od czwartku do niedzieli (tj. w dniach 8-11 czerwca) w Pałacu Mierzęcin odbywała się piąta edycja Zlotu Samochodów Zabytkowych Classica Mierzęcin. - Oldsmobile idealnie wpisały się także w pałacowy charakter. Wśród samochodów, które do nas przyjeżdżają kilka stanowi unikaty na skalę światową i europejską.

Strony