Jesteś tutaj

Wokalistka KoY w nowy rok, z nowym singiel i nowym muzycznym planem [WIDEO]

  • Wokalistka KoY w nowy rok, z nowym singiel i nowym muzycznym planem
    Fot. Archiwum KoY

Gorzowska artystka KoY na początku 2017 roku wydała swój kolejny singiel zatytułowany "Siła". Powstał przy współpracy z Michałem Włodarskim, który będzie również producentem jej debiutanckiego krążka.

Wokalistka w słowach piosenki namawia słuchacza do odszukania własnego „ja” i drzemiącej w nim wewnętrznej siły. Właśnie ona ma sprawia, że można realizować swe marzenia i cele. Utwór powstał w zupełnie nowym stylu. Klimat za jakim podąża wokalistka jednocześnie stanowi przedsmak tego, w jakim "smaku" spodziewać się można nadchodzącej płyty.

- Długo trwały poszukiwania na gruncie muzycznym, stylu w jakim chcę podążać by nagrać płytę. Jak wszystko na mojej drodze, poznanie Michała, było przeznaczeniem. Od samego początku odnaleźliśmy wspólny język i dogadywaliśmy się w kwestiach muzycznych. Wystarczyło, że powiedziałam jak mniej więcej wyobrażam sobie nowy utwór. Od razu zrodził się pomysł na stworzenie wspólnymi siłami całej płyty – mówi KoY.

- Kiedy dostałem propozycję pracy nad nowym singlem KoY, w głowie od razu pojawił się pomysł. Wcześniej miałem już przyjemność miksować utwór "Run Away" dzięki któremu poznałem charakter wokalu KoY. Od razu wiedziałem, że muszę wykorzystać ten charyzmatyczny głos i zrobić coś mocniejszego. Tak też się stało. Dodaliśmy sporo harmonii co miało dodatkowo wzmocnić refreny. Mimo sporej odległości KoY zdecydowała się na nagrania wokalu w moim studiu, dzięki czemu mieliśmy możliwość skupić się na najmniejszych szczegółach i osiągnąć efekt, z którego oboje byliśmy bardzo zadowoleni. Później pojawiła się bardzo miła propozycja wspólnej pracy nad całym albumem. Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł w tym uczestniczyć, tym bardziej, że nasze pomysły idą w tym samym kierunku – mówi Michał Włodarski.

Według nieoficjalnych zapowiedzi album pojawi się na półkach sklepowych jeszcze w tym roku.