Jesteś tutaj

Wyjazdowa wygrana Stali

• Wyjazdowa wygrana Stali

W sobotę w ramach 20. kolejki I ligi grupy A gorzowska Stal udała się na wyjazd do Sierpca. Żółto-niebiescy od początku byli skuteczni i bez problemów zwyciężyli.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów sobotnim pojedynkiem z MKS-em rozpoczęła wyjazdowy maraton. Pierwszy sprawdzian zaliczony na plus przez żółto-niebieskich. Obie drużyny nie zaczęły najlepiej, ale później Stal weszła na odpowiednie obroty i skutecznie powiększała przewagę. W 23. minucie gorzowianie prowadzili już 11:3, a pierwszą połowę zakończyli zwycięstwem 14:6.

Po zmianie stron skuteczność żółto-niebieskich nie spadła. Nadal grali dobrze w ofensywie, w obronie jednak więcej ataków gospodarzy przebiło się do bramki Stali. Podopieczni Dariusza Molskiego powiększali przewagę, aby ostatecznie zwyciężyć 28:17. Tym samym gorzowska Stal pozostaje na pozycji lidera I ligi.

MKS Mazur Sierpc - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 17:28 (6:14)

MKS: Domżalski, Romatowski - Przygucki 5 (1/2), Wiśniewski 4,  Kozłowski T. 2, Kozłowski K. 2, Prątnicki, Rutkowski, Białaszek 1, Muchiewicz 1,  Królikowski 2, Krydziński, Tucholski, Kałużny.

Stal: Marciniak, Nowicki - Serpina 6, Bekisz 6, Kryszeń 3, Starzyński 3, Mariusz Smolarek 3 (0/1), Gębala 2, Droździk 1, Kłak 1 (1/1), Turkowski 1, Śramkiewicz 1, Gałat 1, Gryszka, Stupiński, Marcin Smolarek.